آخرین اخبار : 

مالیات بر ارزش افزوده به ضرر کیست ؟

مالیات بر ارزش افزوده به ضرر کیست ؟

• ۱ – کسانی که پشت پرده به دلالی و واسطه گری مشغولند ، کسانی که بدون اینکه در زحمت تولید شریک باشند و بدون اینکه در مقابل مصرف کنندگان تعهدی به عهده بگیرند.با قرار گرفتن در مسیر تولید تا مصرف ، با خرید و فروش های مکرر باعث عدم شفافیت و التهاب در بازار می شوند.ضرر این عده بیشتر از این بابت است که بر اساس قانون مالیات بر ارزش افزوده مسیر تهیه و توزیع کالا شفاف می شود. با اجرای این قانون کسانی که بی جهت در مسیر تولید تا مصرف قرار گرفته اند شناسایی شده و به تدریج حذف می شوند.
• ۲ – قاچاقچیان هستند ، کسانیکه که از خارج از مسیر قانونی و رسمی واردات ، کالاهای خارجی را از بازارهای امارات ، عمان ، کردستان ، آسیای میانه و حتی افغانستان و پاکستان دور از چشم قانون به داخل ایران منتقل کرده و بازار ایران را مملو از کالاهای بی کیفیت خارجی کرده اند . ویژگی اصلی این عده ، عدم تعهد آنها در برابر مصرف کنندگان است چرا که نه گارانتی معتبری ارایه می کنند و نه حتی در قبال صحت و سلامت کالایی که ارایه می کنند مسئولیتی می پذیرند.با اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده ، منافع این دسته از خرابکاران بازار ، به شدت به خطر می افتد.
• به طور خلاصه ، قانون مالیات بر ارزش افزوده به ضرر کسانی است که از شفافیت بازار گریزانند و منافعشان در بهره برداری از شایعات ، رانت های اطلاعاتی و قاچاق است .

سید مجتبی میر طالبی